چهارشنبه 28 مهر 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
مهندس محمد رضا متولیان کارشناس صاحب نظر امور شهری:

 مهندس متولیان تصریح کرد: اگر نگاهی به پروژه های بزرگ عمرانی شهر ساری همچون میانگذر شمالی ، زیرگذر بلوار داراب، زیرگذر میدان فرح آباد، پل ولیعصر و غدیر، بازگشایی خیابان های ارتباطی فرهنگ به سعدی، جام جم به خیابان دولت و بسیاری از طرح های دیگر عمرانی بیندازیم پرواضح قابل درک است که غالب اصلی این پروژه ها در عمران و آبادانی شهر ساری، هدف روان سازی ترافیک شهری را دنبال کرده است.


◄ادامه مطلب...رییس جمهوری: در بخش هنر گفتند که ارکستر ملی و سمفونیک نباید باشد و ما گفتیم باید باشد و امروز توانستیم آن را سامان دهیم

 ضیافت افطار حجت‌الاسلام «حسن روحانی» رئیس جمهور با جمعی از هنرمندان موسیقی، سینما، تئاتر، شعر و ادبیات، شامگاه شنبه ۲۰ تیرماه در سالن اجلاس سران برگزار شد.

◄ادامه مطلب...


رشید وطن‌دوست با تایید خبر حضورش به عنوان خواننده بخش ترکی در کنسرت پیش‌روی ارکستر موسیقی ملی کشورمان از حضور حمیدرضا نوربخش به عنوان خواننده بخش فارسی این اجرای زنده خبر داد.

◄ادامه مطلب...

سفیر هند با بیان اینکه عده زیادی از مردم کشورش به زبان فارسی علاقمند هستند، گفت: بسیار به شعرای زبان فارسی همچون مولوی، سعدی، حافظ و خیام علاقه دارم و هر روز برای یادگیری بیشتر زبان فارسی تلاش می‌کنم.

◄ادامه مطلب...

اختصاصی ایلنا/ با رای معاونت حقوقی ریاست جمهوری؛

براساس اعلام معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، صدور مجوز، نظارت، تولید و تایید محتوای برنامه درسی مراکز پیش دبستانی به آموزش و پرورش محول شد.

◄ادامه مطلب...

افتتاح ارکستر سازهای ملی ایران و اجراهای ارکستر سمفونیک تهران، رسیتال ویولن دالیبور کاروای، کنسرت سیمین غانم و... از جمله برنامه‌های اجرایی هستند که کنسرت‌های عیدانه فطر را تشکیل می‌دهند.

◄ادامه مطلب...

گفتگو با کمال تبریزی

فیلم «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» به کارگردانی کمال تبریزی بعد از دو فیلم «لیلی با من است» و «مارمولک» به سیر و سلوک فردی می‌پردازد که به دلیل قرار گرفتن در یک موقعیت ناخواسته دچار تحول در جهان ‌بینی‌اش می‌شود.

◄ادامه مطلب...

عیسی قلی‌پور: با زراعت زندگی می‌کنم

نوازنده و خواننده شناخته شده موسیقی نواحی از برخورد برخی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان پیشکسوت و مقرری ۱۲۰ هزار تومانی که دولت به هنرمندان می دهد، گلایه کرد.

◄ادامه مطلب...

مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد این روزها در حالی مدیریت معاونت هنری را برعهده دارد که اقبال هنرمندان،‌ رسانه‌ها و حتی مدیران خودش نسبت به او به صفر رسیده‌ است. آیا همچنان «سکوت» یگانه شیوه مرادخانی در برابر این مسائل خواهد بود؟

◄ادامه مطلب...

روسای فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بر گسترش همکاری‌های فیمابین برای گسترش فرهنگ پهلوانی در جهان، تاکید کردند.

◄ادامه مطلب...

امروز، روز ادبیات کودک است؛قرار نیست نهادهایی چون انجمن نویسندگان کودک ، صدا و سیما، شهرداری و کانون پرورش و ارشاد، کار خاصی انجام دهند. تنها یک برگ از ورق‌های تقویم را به این روز اختصاص داده‌‍ اند.

◄ادامه مطلب...

به همت نشر ققنوس؛

نسخه های چاپ دوم کتاب «اسطوره سوپرمن و چند مقاله دیگر» نوشته اومبرتو اکو با ترجمه خجسته کیهان توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.

◄ادامه مطلب...

بازخوانی مهر؛

شخصیت علی بن ابیطالب(ع) که مسلمان و غیر مسلمان و سنی و شیعه در طول تاریخ در مناقب و فضایل او سخن‌ها گفته‌اند، در ادبیات فارسی هم حضوری چشمگیر دارد.

◄ادامه مطلب...

1 2 3 4 5