تاريخ انتشار : 1393/06/05 15:4
دسته بندی : 2
بازدید : 0 بار
حزب‌الله اگر به سوریه نمی‌رفت، داعش لبنان را محاصره می‌کرد

روزنامه الاخبار لبنان به نقل از منابع اطلاعاتی غربی نوشت که حزب‌الله لبنان به نمایندگی از دنیا در سوریه با تروریسم مبارزه می‌کند و باید در این جنگ مورد پشتیبانی قرار بگیرد.


ه گزارش گروه بین الملل، تعدادی از افسران اطلاعاتی اروپایی در مصاحبه با روزنامه الاخبار لبنان گفتند: حزب الله به نمایندگی از دنیا در سوریه با داعش مبارزه می‌کند و باید از سوی کشورهای دنیا در این مبارزه پشتیبانی شود.

این گزارش می‌افزاید: افسران اطلاعاتی غربی با تایید مقوله «جنگ پیشگیرانه» حزب الله در سوریه تاکید کردند که اگر حزب الله در سوریه وارد نمی‌شد لبنان قطعا (توسط داعش) محاصره می‌شد و می افزایند که اگر حزب الله وارد این جنگ نمی‌شد هم اکنون مجبور بود که به آن وارد شود.

یک مسئول اطلاعاتی دیگر در پاسخ به سوالی در مورد اینکه این همان حزب الله است که شما آن را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اید؟ گفت : حزب الله به نمایندگی از دنیا با تروریسم در سوریه مبارزه می‌کند و به همین خاطر باید مورد پشتیبانی قرار گیرد و حداقل باید در این درگیری باید مورد پشتیبانی قرار گیرد. می توان گفت که رزمندگان حزب الله امروز از اروپا دفاع می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه آیا در حال حاضر همکاری خاصی بین حزب الله و دستگاه‌های اطلاعاتی غربی وجود دارد گفت: در صورت نیاز ما آمادگی همکاری با حزب الله را داریم.

این افسران با اشاره به اقدامات آمریکا برای آتش افروزی بین اروپا و روسیه می‌گویند: درگیری در اوکراین را آمریکا برافروخته است ولی پیامد‌های سیاسی آن فقط متوجه اروپا است و تحریم های روسیه باعث گرانی گاز روسیه و تحریم موسسه های اروپایی و غربی شده است.

این مقامات اطلاعاتی می‌افزایند: آمریکا چشم خود را بر روی گسترش تفکر سلفی در خاورمیانه به بهانه سرنگونی نظام‌های دیکتاتوری بسته است.

یکی از این افسران که آلمانی هم بود گفت: تهدیدی که جهادی‌ها برای اروپا دارند بسیار بزرگ است و تعداد جهادی‌های اروپایی که به داعش پیوسته‌اند هنوز مشخص نیست.

در حالی افسران اطلاعاتی آلمانی این تعداد را در حدود 2 هزار نفر اعلام می‌کنند، یک مقام اطلاعاتی اروپایی این تعداد را بیش از 4 هزار نفر تخمین می‌زند.

بر اساس این گزارش آنچه که خواب دستگاه اطلاعاتی غرب را آشفته کرده است موفقیت داعش در جذب تعداد بیشتری از جوانان غربی است.

  آدرس خبر : http://www.shomaltime.ir/news_view.php?id=14