چهارشنبه 28 مهر 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 1139 1394/04/20 12:3 چاپ خبر

علاقه روزافزون سفیر هند به زبان فارسی/ هر روز بیشتر تلاش می‌کنم

سفیر هند با بیان اینکه عده زیادی از مردم کشورش به زبان فارسی علاقمند هستند، گفت: بسیار به شعرای زبان فارسی همچون مولوی، سعدی، حافظ و خیام علاقه دارم و هر روز برای یادگیری بیشتر زبان فارسی تلاش می‌کنم.


«دینکار پرا کاشی سریواستاوا»؛ سفیر هند در ایران در دیدار با غلامعلی حدادعادل (رییس بنیاد سعدی) ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های این بنیاد، گفت: زبان فارسی اهمیت زیادی برای ما دارد چراکه تا قبل از حضور انگلیس در هندوستان، زبان فارسی غالب بوده است و هنوز هم برخی از مردم فارسی می دانند و صحبت می کنند.

وی که مدت ماموریت‌اش در ایران در شرف اتمام است، از رییس بنیاد سعدی خواست تا برای آموزش زبان فارسی در کشور هند کمک کرده و منابع آموزشی و استاد برای دانشگاه‌های هندوستان اعزام کنند.

حدادعادل نیز در این دیدار با بیان اینکه حفظ جایگاه زبان فارسی در هندوستان برای ما اهمیت بالایی دارد، اظهار کرد: باتوجه به علاقه شما به ایران و زبان و ادبیات فارسی، مایل بودم که قبل از بازگشت به کشورتان از نزدیک با بنیاد سعدی بیشتر آشنا شوید.

وی به فعالیت‌های بنیاد سعدی در امر آموزش و گسترش زبان فارسی اشاره کرد و گفت: بنیاد سعدی یک مرکز تحقیقات زبان فارسی در هندوستان دارد که سعی می‌کنیم از طریق این مرکز و همچنین رایزنی فرهنگی، کتاب‌های درسی آموزش زبان فارسی را که با آخرین روش‌های روز دنیا تولید و تالیف کرده‌ایم، به دست شما برسانیم.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم چراغ زبان فارسی در هند روشن بماند و پرفروغ‌تر شود، گفت: در این زمینه به همکاری شما و راهنمایی‌هایتان احتیاج داریم، بنابراین از شما می‌خواهیم پس از بازگشت به کشور هند و بازنشستگی، به عنوان دوستدار زبان فارسی در کار برای آموزش زبان فارسی فعال باشید.


کلمات کلیدی : -