چهارشنبه 28 مهر 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 12 1393/06/05 15:4 چاپ خبر

۴ روش برای شروع هفته ای بهتر

افراد همواره روز اول هفته افراد به هنگام بیدار شدن صبح و شروع یک هفته کاری دچار مشکل کسالت و خواب آلودگی می‌شوند. براین اساس محققان چهار پیشنهاد کلیدی برای شروع هفته ای پُر انرژی را ارائه می‌کنند.


ه گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری شمال تایم، همواره صبح روز اول هفته افراد به هنگام بیدار شدن صبح و شروع یک هفته کاری دچار مشکل کسالت و خواب آلودگی می‌شوند. با وجود انجام دو تا یک روز استراحت مطلق در پایان هفته و بعضاً خواب کافی داشتند ولی مجدداً افراد به هنگام صبح در نخستین روز هفته دچار مشکل می‌شوند؟؟؟

1.مثبت فکر کنید

مطالعات دانشگاه انگلستان نشان می‌دهد اگر انسان شب به هنگام خواب به روز کاری و استرس‌های روزانه فردا فکر کند این تفکر باعث آزادسازی نوعی هورمون در بدن می‌شود که این هورمون تا روز بعد نیز در بدن خواهد ماند و باعث می‌شود شما نخستین روز هفته خود را مضطرب و با استرس فراوان آغاز کنید.

2. هشدار ساعت خود را تغییر دهید

در نخستین روز تعطیلات شب را می‌توانید تا دیر وقت بیدار بمانید اما صبح روز بعد نباید تا ظهر بخوابید و خمیازه بکشید بلکه صبح از خواب بیدار شوید و به فعالیت‌های تعطیلاتی خود ب‍پردازید و ساعت 2 بعد از ظهر می‌توانید خواب میانروز کوتاه داشته باشید. این چرت کوتاه روزانه هم می‌تواند خستگی شما را رفع کند و هم باعث به هم ریختن برنامه زمانی خواب شما به هنگام شب نخواهد شد.

3.کرکره‌های اتاق را باز کنید

صبح روز اول هفته بعد از بیدار شدن کرکره اتاق خود را باز کنید تا نور داخل بیاید. تحقیقات دانشگاه فینبرگ نشان می‌دهند نور خورشید باعث تنظیم متابولیسم و سطح انرژی شما می‌شود و هرچه شما بیشتر در معرض نور خورشید قرار گیرید و شدت این نور بیشتر باشد نتیجه بهتر خواهد بود. 20 الی 30 دقیقه جذب نور خورشید به هنگام نوشیدن چای و یا قهوه در فضای آزاد و یا خواندن روزنامه روبروی بنجره می‌تواند این انرژی را برای شما فراهم کند.

4.نرمش کنید

تحقیقات نشان می‌دهند انجام حرکات ورزشی سبک به هنگام صبح می‌توانند تا مقدار زیادی شما را برای شروع یک هفته کاری آماده کنند. از بهترین حرکات صبحگاهی روز اول هفته می‌توان به حرکات چرخشی مچ و یا کششی بدن و یا دویدن قبل از دوش گرفتن صبحگاهی اشاره کرد.


کلمات کلیدی : -