چهارشنبه 28 مهر 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 15 1393/06/05 15:4 چاپ خبر

نامه سرلشکر سلیمانی روحیه مقاومت را برای پیروزی دو برابر کرد/ نقش موثر ایران در پیروزی مردم غزه

کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه با بیان اینکه نامه سرلشکر سلیمانی به گروه‌های فلسطینی در طول جنگ ۵۰ روزه غزه روحیه مبارزان فلسطینی را دو چندان کرد گفت: ایران همواره در صحنه عمل از فلسطین حمایت کرده و خواهد کرد.


دالله جوانی استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و خاورمیانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برقراری آتش‌بس دائم بین حماس و رژیم‌صهیونیستی، این آتش‌بس را پیروزی حقیقی ملت فلسطین، اسلام و گروه‌های جهادی بر کفر عنوان کرد و گفت: در جنگ 50 روزه همه جهان علیه فلسطین بسیج شده بودند و صهیونیست‌ها همه داشته‌های خود را به میدان آوردند، اما حاصل آنها شکستی دیگر برای صهیونیست‌ها بود.

وی افزود: همه هدف آمریکا و رژیم‌صهیونیستی خلع سلاح مقاومت بود، اما حضور و حمایت ایران از مقاومت بنا به تدبیر فرمانده معظم کل قوا مانع تحقق اهداف مستکبرین عالم شد و یک بار دیگر پیروزی را برای ملت فلسطین به ارمغان آورد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مقاومت فلسطین در 50 روز جنگ غزه با اقتدار از ملت و منافع خود دفاع کرد و ذره‌ای عقب‌نشینی نکرد، گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران حقیقتا از میان کشورهای جهان تنها کشوری بود که به مانند 35 سال گذشته مواضع خود را درباره فلسطین شفاف و روشن بیان کرد و لحظه‌‌ای مظلوم‌ترین ملت جهان را در برابر مستکبرترین رژیم دنیا تنها نگذاشت و به شکل‌های مختلف از آرمان‌های فلسطین حمایت کرد.

جوانی به اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم‌صهیونیستی، گفت: در موضوع اخیر غزه، رهبر انقلاب به صراحت موضوع تسلیح کرانه باختری را اعلام کردند و باید به دنبال عملی کردن این ایده باشیم و امروز جمهوری اسلامی ایران آشکارا و علنا از گروه‌های مقاومت دفاع می‌کند.
وی به نامه سرلشکر سلیمانی به فرماندهان و ملت فلسطین در طول جنگ 50 روزه اشاره و خاطرنشان کرد: این نامه روحیه مبارزان فلسطینی را دو چندان کرد و نشان داد که ایران همواره در صحنه عمل از فلسطین حمایت کرده و خواهد کرد.
کلمات کلیدی : شمال -تایم -