چهارشنبه 28 مهر 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 2206 1396/07/09 09:0 چاپ خبر

15 حقیقت عجیب راجع به قلدری کردن + عکس

اگر از بالغین در مورد مشکلات مدارس سؤال شود، ندرتا ممکن است به قلدری به عنوان یک مشکل اشاره نمایند، حال آن که قلدری می‌تواند از مشکلات جدی در مدارس باشد.
 

به گزارش شمال تایم به نقل از دیجی رو، قلدری سوء استفاده از قدرت است! قلدری پدیده‌ای است تکراری که در آن قوی‌ترها بر ضعیف‌ترها غلبه می‌کنند. قلدری می‌تواند به سه نوع کلامی، جسمی یا روانی صورت گیرد. قلدران مدرسه بچه‌هایی را که نمی‌توانند از خود دفاع کنند مکرراً مورد طعنه، ناسزا، آزار، تهدید و تمسخر قرار می‌دهند.


در ادامه با ۱۵ حقیقت جالب در این باره با ما همراه باشید!

۱ـ ۱۶۰ هزار کودک در آمریکا به دلیل قلدری بچه های دیگر در مدرسه، مدرسه را ترک می کنند.

۲ـ ۷۵٪ حادثه های تیر اندازی که در مدارس اتفاق می‌افتند مربوط به قلدری‌ها و زورگویی هایی است که اتفاق می‌افتند.

۳ـ از هر ۳ بچه آمریکایی که در کلاس ششم تا دهم تحصیل می کنند،یکی از آنها مورد آزار و اذیت و زورگویی دیگران قرار میگیرند.

۴ـ از هر ۱۰ نوجوان آمریکایی،۶ نفر می‌گویند که هرروز شاهد قلدری دیگران هستند.

۵ـ در سال ۱۹۸۱ مردی که ساکنان شهری کوچک به نام میسوری را مورد آزار و اذیت و قلدری خودش قرار می‌داد، در روز روشن ، با عدالت خواهی ۴۶ نفر از اعضای آن شهر به قتل رسید.

۶ـ‌ افرادی که فامیلی خاص یا حروف اسم و فامیل خاص و خنده داری دارند، بطور قابل توجهی امید به زندگی پایین تری دارند، که این به دلیل استرس روانی ناشی از مورد زورگویی قرار گرفتن دوران کودکی شان است.

۷ـ ۶۴٪ از کودکانی که مورد زورگویی قرار می‌گیرند، هیچ وقت آن را به زبان نیاورده و به کسی نگفته اند.

۸ـ مایکل فلپس، بیشترین مدال آور بازی های المپیک که در رشته ی شنا فعالیت دارد، در کودکی به دلیل ظاهر غلط انداز و گوش های بزرگش مورد زورگویی و آزار دیگران قرار می‌گرفت.

 

۹ـ زمانی که ایلان ماسک، بنیان گذار تسلا موتورز و اسپیس ایکس، کودک بود به شدت مورد زورگویی و آزار قرار می‌گرفت، بطوریکه یکبار به دلیل ضرب و شتم دانش آموزان دیگر بستری شد.

 

 

۱۰ـ در سال ۲۰۱۳، والدین یک کودک گزارش زورگویی یک مربی فوتبال در دبیرستان تگزاس که با نتیجه ۹۱ به ۰ پسرشان را برده بود، دادند!

۱۱ـ فقط یکی از ۱۰ قربانی زورگویی‌های اینترنتی والدیشان را در جریان می‌گذارند.

۱۲ـ مطالعات نشان داده اندکه،۶۰٪ پسرانی که در مدرسه زورگو شناخته می‌شوند،تا سن ۲۴ سالگی حداقل یکبار به دلیل ارتکاب به جرم محکوم شده اند.

۱۳ـ دمی لواتوی خواننده، تحصیلاتش را پس از اینکه در مدرسه قربانی زورگویی شد،در خانه ادامه داد.

 

 

۱۴ـ پرنسس آیکوی ژاپنی تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۶ چند ماه را به دلیل اینکه مورد زورگویی همکلاسی هایش قرار گرفته بود در خانه بماند.

 

۱۵ـ یک مطالعه توسط دانشگاه ایالتی میشیگان در سال ۲۰۱۳ نشان داد که احتمال مورد آزار و اذیت قرار گرفتن افرادی که جذاب نیستند در محل کار، بیشتر از افراد جذاب است.کلمات کلیدی : -