جمعه 08 بهمن 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 6420 1399/03/02 01:1 چاپ خبر

پادوهای غارتگرایی، مظلوم نمایان خبیث شهر ساری

 اگر به تاریخ گذشته سفر کنیم و نگاهی به وضعیت فروش زمین مجموعه زندان ساری بیندازیم به یک خیانت تاریخی بر می خوریم که بنابر مصلحت های بسیار جریان آن مدفون اما پرونده بلاتکیف در دستگاههای قضایی دارد


به گزارش شمال تایم، عده از جریان های قدرت طلب و شهرت پرست که با آغاز مدیریت عباس رجبی در شهرداری ساری، منافع مالی و مسیر غارتگرایی های آنها مسدود شده، در محافل و افکار عمومی دست به فضاسازی های منفی علیه تلاش های مدیریت و کارکنان این دستگاه اجرایی زده اند که برخلاف گذشته، حنای آنها در نزد مردم بی رنگ شده است.

 

هرچند عده ای از این افراد از سکوت، ادب و خویشتن داری شهردار ساری و عدم بازگویی جنایات 8 سال گذشته، به دنبال سوء استفاده هستند و دم از مظلوم نمایی عملکرد دوره گذشته می زنند اما با صراحت باید گفت آنچه که از منابع، مخارج و تحولات عمومی شهرساری طی 8 سال گذشته مورد تحلیل می باشد، شعار عوام فریبانه خدمت 8 سال برابر 80 سال نیست بلکه در این 8 سال بیش از 80 سال فساد در شهرداری رخ داد که ریشه در تفکرات خبیثانه غارتگرایی بوده است.

 

اصلاحات راه نجات کشور و انقلاب

 

اگر افرادی بی خرد که در گفتمان خود تابع هوای نفسانی اند تا منطق، مدعی تصمیم بی برنامه در تغییر نام بوستان بانوان به پارک خانواده هستند و یا افتتاح این مکان عمومی را مختص مدیریت گذشته می دانند، یادشان رفته که نگاهی به اشرافیت اماکن مسکونی پیرامون پارک بیندازند و اگر تعریف درستی از این پارک داشته باشیم باید به فضایی اشاره کنیم که از دید عموم محفوظ باشد.

 

در سویی دیگر مهندسی اشتباه آقایان مدعی خدمت در دوره گذشته شهرداری خسارات فراوانی به کاربری این مجموعه وارد کرد و از غوغاگران باید پرسید آیا غیرت احتمالی شان اجازه می دهد نوامیس آنها در این این پارک با علم به اشراف دید، حضور و به تفریح و ورزش بپردازند؟!

 

در نگاهی دیگر ته مانده های مکتب غارتگرایی را دعوت می کنیم به توجه سخنان ارزشمند نماینده مقام معظم رهبری در مازندران که در مراسم افتتاحیه این مجموعه، به اخلاص عمل و پاکدستی مدیریت شهری و تیم تحت امرش در مراحل اجرایی و تکمیلی پروژه های فوق اشارات واضحی داشت هرچند در محافلی خصوص حضرت آیت اله طبرسی امام جمعه فقید مرکز استان به شهردار ساری نسبت به گوشه ای فسادهای گذشته شهرداری مواردی را تأملاً اشاره و نسبت به آن ابراز تأسف کرده بود اما عباس رجبی به پاس حفظ حرمت گذشتگان، سکوت اختیار کرد تا به نوعی آبروداری کند هرچند خباثت ها بیش از آن است که در تفکرات این مکتب غارتگر، تحوّل ایجاد کند.

 

آقایانی که دم از عدالت و خدمت می زدند چرا به مردم در خصوص خیانت های محض مالی در پروژه بزرگ بوستان ولایت پاسخ نمی دهند؛ پروژه ای که قرار بود با 10 میلیارد انجام شود اما با 10 برابر هزینه، تغییر کاربری از فضای سبز به ابنیه، محکومیت شهرداری و مدیران وقت به زندان و ... مواجه شد، سخن به میان نمی آورند؛ آیا خدمت بی ریای رجبی و تیم همراهش در اصلاح خرابی های مدیریت گذشته خدمت است، یا خسارات میلیاردی به شهروندان که ریشه در فسادهای مالی و دست اندازی در سرمایه های این شهر دارد؟!

 

کاریکاتور | اختلاس یا اختلاط؟ - خبرآنلاین

 

اگر به تاریخ گذشته سفر کنیم و نگاهی به وضعیت فروش زمین مجموعه زندان ساری بیندازیم به یک خیانت تاریخی بر می خوریم که بنابر مصلحت های بسیار جریان آن مدفون اما پرونده بلاتکیف در دستگاههای قضایی دارد؛ هنوز معلوم نشد چرا آقایان در زمان وقت به واسطه اختلاس در موضوع فروش زمین، مدتی را مهمان سردخانه های قضایی بودند؛ آقایان مدعی چرا به این موضوع در افکار عمومی اشاره نمی کنید تا مردم بدانند که چه بر سرشان آمده و بر دیوار چه کسانی یادگاری می نویسند؟!

 

آقایانی که تازه یادتان افتاده وظیفه خدمت به مردم بر دوشتان است، آیا به افکار عمومی گفته اید که به واسطه تیمداری های ورزشی، میلیاردها تومان سرمایه بیت المال در جیبتان ذخیره و چه شکم هایی که امروز فربه تر از هر زمانی، نای راه رفتن از شما گرفته و مجبورید پشت میزتان بنشینید و توهم سرایی کنید...

 

چقدر نیک بود که آقایان در تفسیر عملکرد 8 سال غارتگرایان، به اختلاس و بدهی هزاران میلیاردی و جذب هزاران نیروی مازادی اشاره می کردند که امروز این دستگاه را تا فرط ورشکستگی پیش برده و اگر درایت عباس رجبی و مدیران دلسوز این نهاد کارایی نداشت، شاید سرنوشتی اسفبار در انتظار 7 هزار نیروی بزرگترین شهرداری مازندران بود.

 

جریاناتی که مدعی تکمیل پروژه های دوره خود در زمان مدیریت فعلی شهرداری ساری هستند، آیا به این نکته نیز اشاره داشته اند که اغلب طرح های انجام شده غیرکارشناسی و به جای کمک در توسعه شهر، هزینه های دوباره کاری و اصلاحات ساختاری را متوجه این دستگاه اجرایی گردید؟! هنوز اسناد مالی جشن های چند صدمیلیونی دوران مدیریت گذشته بر روی میز شهردار قرار دارد و در وصف خیانت های محض صورت گرفته مظلوم نمایان و به لطف کلکسیونی از اختلاس ها، بسیاری از خودروهای شهرداری امروز به توقیف درآمده است، حال از کدام خدمت می توانیم سخن بگوئیم؟!

 

کاریکاتور: آغاز فساد اخیر با سه هزار تومان! - تابناک | TABNAK

 

از فروش بی حساب و کتاب بسیاری از اماکن و مستغلات شهرداری که بدون مزایده به طلبکاران و پیمانکاران واگذار می شد؟ از بدهی های میلیاردی به تأمین اجتماعی که همچون خار در گلو، امروز نفس شهرداری را گرفته و معضل جدی به شمار می رود؟! از فرصت سوزی های بی شمار در استفاده از ظرفیت های ناب و واگذاری پروژه های عمرانی به پیمانکاران خاص که همچون نهنگی گرسنه، اعتبارات مالی این نهاد را بلعیدند و متصدیان فرآیند نظارت، چشمان خود را بسته و سر در زیر برف کرده بودند؟!

 

باید توجه داشت اگر بسیاری از مدیران دوره غارتگرایی امروز جایگاهی در مسئولیت های شهرداری ساری ندارند به واسطه وجود پرونده های متعدد در محاکم قضایی و دستگاههای نظارتی است  فی الواقع آقایان را باید به سنگ پای قزوین تشبیه کرد که در چنین فضایی بازهم مدعی و حس برتری جویی خود را نشان می دهند؟! آقایان از تیم مدیریت شهری رنجیده اند چون با خریداری چندین دستگاه ماشین حمل زباله، به دنبال خودکفایی شهرداری در فرایند جمع آوری، حمل و دفن زباله هستند؛ آقایان رنجیده اند چون با واگذاری پروژه های عمرانی به سازمان عمران، ضمن توانمند سازی این سازمان و ظهور استعدادهای ناب آن، دست پیمانکاران منصوب به خودشان قطع شده است؛ آقایان از رجبی رنجیده اند زیرا وی به دنبال ایجاد ساختار اصولی و مبتنی بر واقعیت هاست؛ یادمان نمی رود که از بودجه آخرین سال حضور مدیریت قبلی، تنها حدود 35 درصد محقّق شد و ادعای ارقام اغوا کننده تصویب بودجه، در واقع فریب افکار عمومی بوده که این در منطق رجبی وجود ندارد.

 

خشم چاپلوسان مدیریت قبلی از سخنان نماینده مقام معظم رهبری در حمایت از رویکرد شهردار ساری، اعلام انزجار از غارتگران و مفسدانی است که مدعی بودند چون کار کرده اند، باید شهرداری را غارت هم بکنند و کاری می کنند که بعد از حضور آنها، هیچ مدیری نتواند این دستگاه اجرایی را مدیریت و دستگاه مربوط ورشکسته می شود حال که این عملکرد 8 ماهه مورد حمایت مردم و مسئولان بالادستی قرار گرفته، به دنبال سیاه نمایی علیه اقداماتش هستند.

 

در تعبیری دیگر، دزدان دیروز یقه صاحب خانه را گرفته اند و فریاد مظلوم نمایی سر می دهند؛ دلشان برای غارت سرمایه های مردم تنگ شده و چون تیم مدیریت شهری را افرادی نمی بینند که همراه افکار  و نیات شوم آنها باشد، امروز کمر به تخریبشان بسته اند و کرونا هم باعث تعطیلی بازار آنها از مسیر ورزش در غارت شهرداری شده است.

 

باید صراحتاً اشاره داشت که مردم ساری هیچگاه در خیال خود تصور نمی کردند پشت این جشن های خیابانی، رسوایی های مالی بسیاری نهفته و دزدی و فساد به هر شکلی محکوم است و ما مدیر غارتگر مردمی نداریم و این جماعتی که همواره از گذشته شهرداری به نیکی یاد می کنند به واسطه مال اندوزی های متعددی است که امروز دیگر در این دستگاه تکرار شدنی نیست.

 

شهردار ساری امروز با رویکرد خطاپوشی و اخلاق مداری سعی بر آن دارد که به دور از حاشیه ها، بر روی خدمت بی منت به مردم متمرکز باشد هرچند در فرآیند فسادهای چندصد میلیاردی شهرداری، نمی توان مهدی عبوری را مقصر محض دانست چرا که وی جوان بود و در مدیریت شهرداری و حتی سازمان های تابعه این نهاد هیچ تجربه ای نداشت بنابراین اگر دستگاههای قضایی و نهادهای نظارتی به صورت شفاف پرونده های فساد مالی شهرداری در دوره مدیریت قبلی را موشکافی و به افکار عمومی اعلام کنند مشخص می شود این افرادی که امروز دم از ناکارآمدی های شهرداری می زنند در ردیف اول مجرمان فساد مالی قرار دارند.

 

در مخلص کلام باید حساب آن دسته از اعضای شجاع و متعهد شورای شهر ساری و مدیران پاکدست شهرداری را که به دور از هرگونه دست اندازی در سرمایه های شهر، در چارچوبی صحیح به انجام وظایف محوله پرداخته و امروز نیز به صورت هدفمند و منطق گرایانه، عباس رجبی را در مدیریت شهرداری مورد حمایت قرار می دهند، جدا کرد و امید داشت با حضور حضرت آیت اله لائینی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و وحدت اعضای شورای شهر، این نهاد مردمی مسیر متفاوتی را بر خلاف 8 سال گذشته طی کند.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب