جمعه 08 بهمن 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 6452 1399/03/16 14:2 چاپ خبر

پایان نمایش و عوام فریبی:

اقدامات مثبت شهرداری ساری در حذف ریخت و پاش های مالی

  از برگزاری مراسم افتتاحیه بوستان ولایت و نگرش پرهزینه مدیریت قبلی در بهره برداری از پروژه های انجام شده یاد می کنیم که حتی این رویکرد آنها در نزد مردم ساری و افکار عمومی لوس و به حنایی بی رنگ تبدیل شده بود.


به گزارش شمال تایم، در گذشته، شهرداری ساری همواره در مسیر غوغاسالاری ها اسیر تشریفات ظالمانه و ریخت و پاش های مالی در اجرای پروژه های خدماتی و عمرانی بوده و سرمایه ها و اعتبارات این شهر و مردم فدای بازی های نمایشی آقایان بوده است که برای تصدیق موضوع از برخی رویدادها یاد می کنیم که موضوع مذکور به وضوح در آنها مشاهده گردید.

 

در بازدید نوبخت معاون رئیس جمهور از پروژه فاز دوم بوستان ملل که برای چند ساعت در این شهر حضور یافت، چند ده ساعت مانور تبلیغاتی و صدها دستگاه لودر و کامیون کرایه شده و صدها نیرو به صورت نمایشی در محل پروژه حاضر شدند و با صرف چند صد میلیون تومان آن بازدید برای ساری بازخوردی داشته باشد که متأسفانه نتیجه مد نظر برای مردم حاصل نشد...

 

بازی شورا با گزینه های دم دستی مسند شهرداری ساری - ایرنا

 

در مدیریت گذشته برای استقرار و از دسترس خارج کردن شهردار وقت از شهروندان و پیمانکاران، هزینه های سنگین چند صد میلیونی در ساختمان اداری فاز دوم بوستان ملل شده بود و تجهیز اتاق کار اختصاصی و سالن جلساتی که بعدها زیرآب رفت! تنها بار مالی برای شهر و شهروندان بوده و هیچ بازخوردی برای منافع مردم نداشت حتی در کمال بی درایتی و سوء مدیریت آن زمان، چندین دستگاه کامیون و لودر و تجهیزات اداری و سایر ملزومات در سیل ایجاد شده این مکان از بین رفت تا به نوعی سرمایه های این شهر در پس بسیاری از بی لیاقتی ها به فنا رفته باشد اما متأسفانه اعضای شورای شهر، مسئولان سازمان بازرسی، استانداری، فرمانداری و سایر ارگان های ذیربط بی دلیل نسبت به این موضوع سکوت اختیار کردند.

 

به هر سو این همه تشریفات و تدارکات برای چند دقیقه بازدید یک مسئول قطعاً منطقی نیست و شخصی همچون نوبخت نیز متوجه سیاست پوپولیستی آقایان شد که در قبال خواسته های مطروحه، خم به ابرو نیاورد!

 

البته در تصدیق بیشتر این ادعا از برگزاری مراسم افتتاحیه بوستان ولایت و نگرش پرهزینه مدیریت قبلی در بهره برداری از پروژه های انجام شده یاد می کنیم که حتی این رویکرد آنها در نزد مردم ساری و افکار عمومی لوس و به حنایی بی رنگ تبدیل شده بود.

 

در نگاهی به روند احداث ساختمان شورای شهر یا به نوعی کاخ در قلب شهر، مردم ساری باید بدانند که کاربری صورت گرفته در مراحل احداث بوستان ولایت فضای سبز بوده و آقایان با سوء استفاده محض از فرصت های به دست آمده، با ساخت ابنیه همچون ساختمان شورای شهر و سایر تأسیسات، نوعی اقدامات نمایشی برای مردم صورت داده اند چرا که برای نمونه باید پرسید احداث آن مسجد بزرگ در دل بوستان، کدام ضرورت را برای مردم متصور می دانست؟!

 

مردم ساری از اعضای شورای شهر شفاف سازی اعلام رقم دقیق هزینه های تبلیغات و فرهنگی 8 سال گذشته را مطالبه دارند و آیا برگزاری جشن های شبانه به بهانه افتتاحیه و یا مناسبت های به اصطلاح مذهبی با صرف هزینه های میلیاردی، به غیر از کارهای نمایشی و ریخت و پاش های مالی، بازخورد قابل توجهی برای مردم این شهر داشته است؟!

به حمداله مدیریت شهری ساری در حال حاضر با پرهیز از هرگونه اقدامات نمایشی و جلوگیری از تشریفات کاذب و پرهزینه، با عملکردهای ملموس عمرانی و خدماتی سعی در معرفی خدمات خود به افکار عمومی دارد، مسئله مهمی که در گذشته ما را یاد ضرب المثل یک کلاغ چهل کلاغ می انداخت...


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب