چهارشنبه 28 مهر 1400
  • إِن جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» (حجرات/6) اگر یک فاسق خبری آورد، تحقیق کنید.
کد خبر : 6726 1400/03/05 23:04 چاپ خبر

ضرورت توسعه پروژه های هدایت آب های سطحی شهر ساری

 در بعضی از محلات، نوارهای حفاری منجر به تجمع آب و نفوذ به خانه های مسکونی شهروندان و بروز مشکلاتی از جمله پر شدن زیر زمین‌ها و پارکینگ‌ها می شود که در صورت عدم رسیدگی سریع می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را پدید آورد


به گزارش شمال تایم، مهندس سید حمزه آقامیری یکی از کارشناسان مسائل شهری گفت: متاسفانه زیرساخت های خدمات شهری در ساری پاسخگوی نیازهای عمومی مردم نبوده و بسیاری از پروژهای احداث کانال هدایت آب های سطحی شهر از جمله کانال گذر خان ،کانال شفا ،کانال کوی امام حسین، کانال کمربندی شمالی و ... بلاتکلیف مانده و این رهاشدگی باعث بروز مشکلاتی در ساختار خدمات شهری خواهد بود.

 

وی افزود: در بعضی از محلات، نوارهای حفاری منجر به تجمع آب و نفوذ به خانه های مسکونی شهروندان و بروز مشکلاتی از جمله پر شدن زیر زمین‌ها و پارکینگ‌ها می شود که در صورت عدم رسیدگی سریع می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را پدید آورد و شهرداری در مواردی که نیاز به سرعت عمل در خدمات رسانی باشد را با چالش اجرایی روبرو سازد.

 

 

آقامیری یادآور شد: هماهنگی و اقدام سریع در زمینه تکمیل پروژه های نیمه کاره حفاری، نقش موثری در امداد رسانی به موقع و کارآمدی زیرساخت‌های هدایت آب های سطحی شهر ساری خواهد داشت، چرا که تجمع آب در این نقاط علاوه بر ایجاد گل و لای مانع حرکت آب در نهرها و کانال ها شده و عملا زیرساخت های هدایت آب های سطحی را ناکارآمد خواهد کرد که اگر به موقع برای رفع آنها اقدام نشود می تواند موجب ایجاد بحران های جدی در سطح شهر ساری و مختل شدن روند جاری در زندگی شهروندان ساروی گردد.

 

این کارشناس امور شهری خاطر نشان کرد: شایسته است شورای اسلامی شهر ساری و شهرداری در اولین گام بعد از آغاز به کار شورای دوره ششم شهر ساری، مصوبه ای جهت اتمام پروژهای کانال هدایت آب های سطح شهر اقدام کنند تا در ایام بارانی، شهر دچار بحران آبگرفتگی و آب ماندگی نشود.

 

سید حمزه آقامیری در پایان گفت: احساس می شود که پروژه های هدایت آب های سطحی شهر ساری علیرغم تلاش مسئولان و خدمتگزاران صدیق این شهر در سالیان اخیر آنگونه که باید برای نیازهای عمومی کافی نبوده و باید مهندسی نیازسنجی های عمومی برای هدفمندی اجرای این طرح مورد اهتمام قرار بگیرد.


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب